AB Ülkelerine Vizesiz Seyahat İçin Son Viraj

2017-11-28T12:48:01+00:00 Ana Sayfa Dünya    admin   28 Kasım, 2017   44 views  

Vizesiz Seyahat Yolda

Avrupa Birliğinin Göç, İçişleri ve Vatandaşlık Komiserinden sevindirici haber geldi. Dimitris Avramopoulos, yaptığı açıklamada AB ile Türkiye’nin vizesiz seyahat uygulamasında son düzlükte olduğunu belirtti.

Avramopoulos, AB ile Türkiye arasında ki vizesiz seyahat müjdesinin yakın zamanda gelebileceğini yapmış olduğu açıklamasında değindi.

UİP’in düzenlediği 8. Boğaziçi zirvesine katılan Avramopoulos, açılışında yaptığı konuşmasında Türkiye ile ortak bir hedef için çalıştıklarını belirtirken Türk vatandaşlarının biyometrik pasaport ile vizesiz seyahat yapabilmelerini müjdelemek istediklerini ifade etti. Vizelerin kalkması için çalıştıklarını dile getiren Avramopoulos, bunun sorumlusunun kendisi olduğunu ayrıca dillendirdi.

Vizesiz seyahatin insanların birbirleriyle etkileşimi artıracağını ve AB ile Türkiye arasında ki ortaklığı güçlendireceğini konuşmasında vurguladı.

Son olarak Dimitris Avramopoulos, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’a yapacağı ziyaretini sabırsızlıkla beklediğini ayrıca belirtti.

Dimitris Avramopoulos Kimdir?