Açık Alan Serinletme Sistemleri

2017-05-18T17:27:55+00:00 Ana Sayfa Dekorasyon    admin   18 Mayıs, 2017   45 views  

Açık Alan Serinletme Sistemleri

Açık alan serinletme sistemleri yaz aylarında bir işletmenin tercih edilmesinin en büyük sebepleri arasındadır. Bu sistemler genellikle kullanıldıkları yerlerde 10 ile 20 derece arasında bir sıcaklık düşüşünün yaşanmasına imkan tanır. Ticari bir sistem olarak veya konut sistemi olarak kullanılabilir. Birçok alanda karşımıza çıkmaktadır.

Açık Alan Serinletme Sistemleri Nerelerde Kullanılır

Açık alan serinletme sistemleri genellikle yaz organizasyonları yapılacak olan yerlerde çok sık kullanılır. Son yıllarda sistemlerin tanınmasıyla beraber birçok kafeterya ve restoranda sistemi kullanmaya başladı. Bunların dışında, oteller, plajlar, yüzme havuzları, barlar, alışveriş merkezleri, piknik alanları, golf sahaları, çocuk oyun alanları, stadyumlar, açık spor alanları ve eğlence parkları da açık alan serinletme sistemlerini kullanmaya başladı. Kısacası bu sistemler günümüzde neredeyse her yerde karşımıza çıkabilir diyebiliriz.

Açık alan serinletme sistemleri endüstriyel alanda da birçok yerde kullanılmaktadır. Meyve ve sebze üretimi, depolaması yapan yerler, tavukçuluk tavuk üretim tesisleri, binicilik tesisleri, canlı hayvan üretim tesisleri, mandıralar, iplik ve tekstil üretim fabrikaları, metal döküm, dövme ve işleme fabrikaları ve şantiye alanlarında da bu sistemler kullanılıyor.

Avantajları Nedir?

Açık alan serinletme sistemlerinin çok fazla avantajı vardır. Eğer bir kafeteryanız varsa ve bu sistemi kullanıyorsanız yazın müşteri sayınız diğer kafeteryalara göre daha fazla olacaktır ve müşterilerin tercihi durumuna gelirsiniz. Yazın sıcak havalardan sıkılan kişilerin ilk adresi sizin kafeteryanız olur.

Serinletme sistemleri sera gibi yerlerde ise yaz sıcaklarının bitkilere zarar vermesini engeller. Bu şekilde ortam sıcaklığı istenildiği derede tutulur. Eğer evinizde bu sistemi kullanacaksanız, yani konut tipi serinletme sistemini kullanacaksanız yazın bahçenizde veya terasınızda sıcak havalardan şikayet etmeden oturabilirsiniz. Aynı zamanda bitkilerinizde bu şekilde sıcak havalardan zarar görmez.


 
%d blogcu bunu beğendi: