Adsense Başvuru ve Rehberi

2017-05-17T18:33:17+00:00 Ana Sayfa Reklam Platformları    admin   17 Mayıs, 2017   41 views  

Adsenseye başvurusu yapıp onay almak, tüm sitelerinden para kazanmak isteyenlerin isteğidir. Ancak bu hiç de göründüğü kadar kolay olmaya da biliyor.

Adsense Başvuru

Peki bu onayı almak için ne yapmalıyız ki onay alma sorunundan kurtulalım.İlk önce içeriğiniz fazla olacak en az 250 özgün içerik olması onay için yeterli olabilir. Ancak bir tek içerik sayısı tek başına yeterli değil.

• içeriğinizde herhangi bir şekilde hack, warez, crack gibi yasa dışı bir şey olmamalı.
• Pornografik( adult ) , toplum ahlakına aykırı içerik olmamalı.
• Herhangi kişi, kurum, kuruluşa küfür hakaret içeren içerikler veya hakkında propaganda yapılan içerikler bulunmamalı.
• Alkol tütün, uyuşturucu, silah, cinsel ürünlerin satışı olmamalıdır.
• Sitenizin içeriğini ön planda olması önemlidir.

Adsense Başvuru Kayıt Süreci

Adsense kayıt süreci yavaştan giriş yapalım

İlk başta eğer blogger kullanıcısıysanız kumanda paneli üzerinden veya adsense.com üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı 2-3 gün içinde 1 mail ile size bildirilmektedir.

Mailde onay aldığınızı varsayarak diğer aşamalara geçiyorum.

Adsense panelinden reklam birimi oluşturup blogunuza uygulayınız. ( adsense paneli>>reklam birimleri>>reklam birimi oluştur)

İlk başta boş reklam gözükecektir, bu boş reklamlar 1 hafta kadar blogunuz da bulundurun 1 haftanın sonunda mail gelecektir. Mail içeriği ise sitenizin 2. onayı da alıp almadığına dairdir. 1-2 saat sonra reklamlar gözükmeye başlayacaktır.Artık reklamlarınızdan para kazanmaya başladınız, bundan sonra 20 tl lik limiti aştıktan sonra banka hesap bilgilerinizi girip banka hesabınıza yatırılan temsili ücretin miktarını adsense panelinden doğrulamanız gerekmekte. Banka hesabı doğrulamasının ardından google adsense sizin belirtmiş olduğunuz adrese posta ( ptt ile oluyor genelde ) ile mektup gönderecek ( ptt görevlisinin beyan ettiğiniz adrese kadar getirdiği küçük bir kağıt parçası ) bu mektupta ki kodu ( Beyan ettiğiniz adresi doğrulamak amacıyla gönderilmiş olan kağıt parçasının içerisinde yer alan ve bir dizi şifre olan kod) yine adsense panelinden teyit ettikten ( adsense hesabınız da kağıtta yer alan kodu yazmanız gereken kutucuk ) sonra her ay hesabınızdaki para 200 tl den fazla ise ödeme yapılacaktır.


 
%d blogcu bunu beğendi: