AK Parti’den ‘Şeyh Sait’li pankarta açıklama

2017-03-24T20:05:36+00:00 Ana Sayfa Politika    admin   24 Mart, 2017   48 views  

Diyarbakır evet diyor mitingi öncesinde üzerinde “Her evet Şeyh Sait ve arkadaşlarına bir fatihadır” yazılı pankart asıldı. Ayrıca pankartın üstünde Başbakan Binali Yıldırımın fotoğrafı da bulunuyordu. Birçok kesimin de dikkatini çekmişti.

Öyle ki Ak Partili  Anayasa profesörü Burhan Kuzunun Şey Sait ve Londra Konferasıyla ilgili  Tweetleri de tepki olarak Cumhuriyetin haberinde sunuldu.

Ak Partiyle Alakası Yok

Diyarbakır’da asılan mesnetsiz pankart ile ilgili Ak Parti Seçim İşleri Sorumlusu ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve  Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar pankart olayıyla ilgili olarak Ak Partiyle alakasının olmadığını belirtti.

AK Parti, Diyarbakır’da asılan ve üzerinde Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafının da bulunduğu,  yazılı pankartın partiyle ilgisinin olmadığını duyurdu.

 

Açıklama da pankartla ilgili olarak Ak Parti’nin kurumsal olarak tüm seçim çalışması materyallerini  ( billboard, pankart, afiş, broşür , ilan vb. görsel..) “kararımızevet.com” web sitesi üzerinden yayınladıklarını bunun dışındakileri kullanılmadığı belirtildi.

Açıklamanın devamında ise pankart’la ilgili araştırma yaptıklarını ve pankartı asanlarla ilgili gerekli yaptırımlar için çalışmalar başlatıldı.