Auto Show’da KIA yeni araçlarını tanıttı

2015-05-26T13:47:00+00:00 Ana Sayfa Teknoloji Haberleri    admin   26 Mayıs, 2015   25 views  

Bu yıl 15.si düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı’nda, Kia’nın son teknoloji ve tasarımlarıyla dikkat çeken modellerini istanbullu otomobil  severlere tanıttı.

Bir önceki 2012 yılında yapılan Autoshow Fuarı’ndaki standıyla ODD Satış ve İletişim Ödülleri tarafında “en iyi stand” ödülünü almıştı. Bu yılda çok iddialı bir standla fuarda yerini alan KIA, standında binek modelleri;  Rio, cee’d, sportif cee’d GT-Line ve yenilenen cee’d Picanto ‘nun yanı sıra SUV modelleri Sportage, Soul ve Sorento modeleri gibi modeleriyle toplamda 15 modelini otomobil severlerle buluşturdu.
Fuarda “Drive to Adventure” adlı uygulama ile araç sergileme alanında konumlandırılmış Sorento modeline binen ziyaretçilen Oculus gözlük ile birlikte aracı sanal bir şekilde test etme imkanı buldu.Aracın sarsılmasından, direksiyon ve vitese müdahale gibi birçok manuel detaylarla gerçek kullanım hissini yaşamınızı sağlayan “Drive to Adventure” uygulamasını KIA’nın Autoshow Fuarı için davet ettiği dünyaca ünlü konuğu manken Erin Heatherton da test edenler arasında yerini aldı.
KIA’nın bir başka uygulaması ise “Hologram Box”,  Sorento aracının  önüne konumlandırılan bir kutu içerisinde hologram olarak araç 360 derece görüntülenebiliyor. Hologram üzerindeki sensor sayesinde el hareketleri yaparak, araç ile etkileşim mümkün. Aracın çeşitli özellikleri bu dijital platformda tanıtılıyor.
İstanbul Autoshow 2015 tanıtım videosu