Baştan Aşağı Adsense Hesap Kullanımı Yapılandırma

2017-03-30T11:14:11+00:00 Ana Sayfa Reklam Platformları    admin   30 Mart, 2017   30 views  

Zorlu bir süreci atlattınız ve adsense hesabınız tüm onayları geçti ama hala kullanmakta zorlanıyor musunuz? Önemli değil birçok adsense hesap sahibide sizin gibi zorlanıyor. Hesap kullanırken reklam ekleme reklam düzenleme hesap ayarları hesap kontrolü ve dahası için biraz bilgilenmeniz gelirleniz açısından da önemli…

İlk olarak reklam birimlerine değinelim nasıl alınır nedir;

Reklam birimleri sitenizde gözükecek olan reklamların kodlarını oluşturduğumuz kısım oluyor, bu bölümde yeni bir reklam birimi oluşturuyoruz tercihen esnek ve bağlantı, oluşturduğumuz reklam birimine uygun bir isim vermek istatistik takipleri içinde önemli olduğunu söylemekte fayda var.

reklam birimi oluşturma adsense

Yeni çıkan Sayfa Düzeyi Reklamlar

Reklam Kategorileri Düzenleme;

Sitenizin ziyaretçisi var ama tıklama oranı azmı, bu çok normal olabilir, Reklam kategorisini yapılandırmamış olabilirsiniz. Sitenizin kategorisine göre reklam kategorilerini aktif ve pasif hale getirerek ilgili reklamları yayınlayarak tıklanma oranlarını artırabilirsiniz…

reklam kategorileri düzenlenme adsense

Reklam Engelleme Düzenleme;

Sitenizde gösterilen ve tbm oranları düşük çöp reklamları engelleyerek tbm oranlarını artırabilir ve kazançlarınızı katlayabilirsiniz.

Reklam engelleme düzenleme adsense

Adsense Hesabı Site Yönetimi;

Adsense hesabınızda ki reklam gösterimi yaptığınız sitelerin yönetimini yaparak istenmeyen sitelerle istediğiniz siteleri sahiplenerek hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

adsense tüm siteler

Performans Raporları;

Reklamların görüntülenme tıklanma oranlarına ve  zaman çizelgesine göre kazanç dağılımlarını takip edebilirsiniz. Ne kadar kazandınız hangi siteniz hangi reklam alanı hangi gün hangi hafa hangi ay daha fazla kazanıldı, kazançlarda yükselme veya düşme varmı yoksa aynımı vb. raporları takip edebilirsiniz.

Performans Raporları adsense

Politika İhlalleri;

Sitenizde istemdışı politika ihlalleri oldu ne yapacaksınız sorunların ne olduğu sorunun hangi sitede olduğu ne zaman olduğu, sorun varmı yokmu gibi detayları politika ihlallerinden kontrol edebilirsiniz. Site düzeyinde ki ihlalleri mutlaka çözmelisiniz, Bu çözümü uygularken ilk önce reklamları kaldırıp daha sonra sorun teşkil eden niteliği ortadan kaldırınız.

politika ihlalleri adsense