Ganyotçu Ebubekir Öztürk “İzmir Marşı” tartışmasında son durum

2017-05-20T11:57:13+00:00 Ana Sayfa Gündem    admin   20 Mayıs, 2017   84 views  

Ganyotçu Ebubekir Öztürk “İzmir Marşı” tartışmasında son durum

Ebubekir Öztürk İzmir Marşı Tartışması

İzmir Marşı’na sövüldüğü iddia edilen Ganyotçu lakaplı Ebubekir Öztürk Beyaz Tv ‘de katıldığı program da özür diledi. Göz yaşlarına hakim olamayan oyuncu Nihat Doğan’ın da bulunduğu Söylemezsem Olmaz programına konuk oldu. Öztürk  programda şunları söyledi ;
“İzmir Marşı’nı ben bilmiyorum. O sözlerim dağa taşaydı.”
dedi. Programın devam eden zamanlarında ise göz yaşlarına hakim olamayan oyuncu Ebubekir Öztürk en çok ağrına gideni de “Bazı arkadaşlarım telefonumu sil, bir daha beni arama dediler… Çok ağırıma gitti.” sözleriyle ifade etti.
Öztürk programda özellikle  İzmir vatandaşlarından ve tüm Türk halkından özür diledi.


Aynı programda programın sunucularından Nihat Doğan’ın Ahmet Hakan’a tepkileri dikkat çekti. Ahmet Hakan’ın Öztürk hakkında yazdığı köşe yazısına sitem ederek “Gücünüz fakire fukaraya yetiyor. Halil Sezai’ye neden bir şey diyemediniz?” diyerek tepkisini açıkça ortaya koydu.

Son olarak Ebubekir Öztürk’ün avukatı vasıtasıyla yaptığı basın açıklamasının öne çıkan başlıkları şu şekilde;

Ülkesine – Milletine – Bayrağına bağlı olan Ebubekir Öztürk aleyhinde bazı mihraklarca linç kampanyası başlatılmış ve hedef tahtasına konulmuştur.
“İzmir Marşına Küfür” başlığı adı altında servis edilen videonun sadece bir kısmını alarak çeşitli anlam yüklemeye çalışanlar yayın tarihinden çok daha sonra servis ederek, servis edilen süreçte ki tartışmalarla beraber değerlendirildiğinde “maksatlı” olduğu açıkça görülmektedir.
Aslen Kafkas göçmeni olan Ebubekir Öztürk’ün Kafkas Marşı olan bir marşa karşı herhangi bir söylemi yoktur. Bu söylem ( İzmir marşına Küfür ) tamamiyle linç kampanyası ürünüdür.
Bir kısmı alınarak servis edilen görüntülerle istenmeyerek incitilen tüm samimi vatandaşlarımızdan özür dileriz…
Son olarak bu konunun takipçisi olacaklarını ve iftira atarak suç işleyenler hakkında gereken tüm yasal işlemleri başlatacakları ifade edildi.