Google Arama Motorunda Yeni Özellik

2017-06-01T17:07:59+00:00 Ana Sayfa Genel    Kemal   1 Haziran, 2017   62 views  

Dünya genelinde herkes Google arama motorunu kullanıyor. Yani en çok bilinen arama motoru. Google’ın dışında birçok arama motoru daha var bunlar; Yandex, Bing ve Yaho gibi ama aralarında en çok kullandığımız şüphesiz Google.

Arama motoru dışında Google’ın, Gmail, Fotoğraflar, Haritalar gibi birçok Google’a bağlı servisleri de kullanıyoruz. Yani Google bizim hakkımızdaki her şeyi biliyor ve bunları bir yerde depoluyor. Neden depoladığını sorgulayınca ise arama yapmalarını kolaylaştırmaya yönelik olduğunu söylüyorlar.

google arama motoru kişisel sekmesi

Zaten Google arama motorunun birçok seçenekleri var. Bu yeni seçeneklere şimdide kişisel sekmesi geldi. Ne işe yarıyor bu diye soracaksanız. Mesela sadece o kişinin arama sonuçlarına göre yönlendiriyor. Fotoğraflar dediğimizde kendi fotoğraflarımız çıkıyor. Gmail ile ilgili arama yaptığımızda Gmail’e gelen maillerde de arama yapıyor. Kişisel sekmesi konumu olarak da daha fazla menüsü var arama yaptığımız yerde o menüde en alt kısımda yer alıyor.

Araştırmalara göre bu özellik şuanda birçok yerde kullanılıyor. Fakat Android ve İOS işletim sistemlerinde hala aktif değil.