Göz Yoran (Kafa Karıştıran) Bahçelerin Düzenlenmesi

2017-05-19T12:30:57+00:00 Ana Sayfa Dekorasyon    admin   19 Mayıs, 2017   16 views  

Göz Yoran Bahçe Dekorasyonu

Bahçe düzeni özellikle müstakil bir eve sahip olan kişiler için çok önemlidir. Çünkü bu kişiler günün büyük bir bölümünü bahçelerinde geçirir ve her zaman bahçelerinin çok güzel olmasını ister. Fakat bazı bahçeler göz yorucudur. Yani kişi batığı zaman kafası karışır ve gerçekten bir zaman sonra bahçe gözlerini yormayı başlar. Kimse bu tarz bir bahçeye sahip olmak istemez. Aslında yapacağınız bazı düzenlemelerle bu tarz bahçelerinizi kafa karıştırıcı olmaktan kurtarabilirsiniz.

Renk Uyumuna Dikkat Edin

Bahçelerin göz yorucu olmasının en büyük sebeplerinden birisi çok fazla birbirinin zıttı renkler kullanmaktır. Renkli bahçeler her zaman güzeldir. Fakat birbiriyle uyumsuz renkler kullanılan bahçeler ne yazık ki güzel olmaktan ziyade kafa karıştırıcı oluyor. Bahçenize ektiğiniz çiçeklerin en fazla 3 veya 4 renk olmasını sağlayın. Bu şekilde bahçenize baktığınız zaman daha az gözünüz yorulacaktır.

Fazlalık Eşyaları Kaldırın

Bahçe konusunda çoğu kişinin yaptığı hatalardan birisiyse; bahçelerinde çok fazla eşya tutmaktır. Unutmayın ev değil bahçe döşüyorsunuz. Bahçenizin kaldırabileceğinden fazla eşya koyarsanız bir zaman sonra bahçeniz sizi boğmaya başlayacaktır ve her baktığınızda gözünüzü yoracaktır. Bu yüzden bahçenizi eşya ile boğmamaya dikkat edin.

Bahçenize eşya koyacağınız zaman bahçenizin boyutlarını da hesaba katmalısınız. Aksi takdirde bahçeniz istediğinizden daha kalabalık durabilir.

Eşyaların da Renkleri Önemli

Göz yoran bahçelerinizden kurtulmak için eşya renklerine de önem vermelisiniz. Bahçenizde bulunan eşyalarınızda çok fazla renk kullanıldıysa veya birbirinden zıt renklere sahipse bu uyumsuzluğu ortadan kaldırabilirsiniz. Üstelik bunun için yeni eşyalar almanıza gerek yok. Mevcut olan eşyalarınızı boyayarak bu uyumsuzluk giderilebilir. Tabi seçeceğiniz rengin eşyalarınızla uyumlu olmasına ve aynı zamanda sizi göz zevkinizi bozmayacak bir renk olmasına dikkat etmelisiniz.


 
%d blogcu bunu beğendi: