Konyaspor’da Stoper ve Forvet Arayışı Devam Ediyor

2017-07-21T19:25:09+00:00 Ana Sayfa Spor Haberleri    admin   21 Temmuz, 2017   45 views  

Konyaspor iki önemli oyuncusunun gitmesiyle beraber yerlerini doldurabilecek yeni transfer arayışlarını hızlandırdı. Özellikle iki mevki için transfer arayışını sürdüren ekip geçtiğimiz sezon kadrosunda olan Vukovic (Stoper) ve Hora (Golcü) ‘nın takımdan ayrılmasıyla beraber ekip bu mevkiyi doldurabilecek oyuncu arayışına girdi.

Özellikle stoper arayışını hızlandıran Konya ekibi Sportif Direktör Bülent Akın’ın  liderliğinde Fransız ve Hırvat isimlerle ilgilenildiği biliniyor. Stoper noktasında Fransa’nın 1.Lig ekibi Troyes oyuncusu 22 yaşındaki Christophe Hérelle ile görüşmelerin yapıldığı iddia ediliyor.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda elemelere katılmadan direk Avrupa Ligi gruplarına kalan Konyaspor’da Forvet arayışı devam ediyor. Hora’nın kadrodan ayrılmasıyla beraber Başakşehir den ayrılacağı düşünülen Mehmet Batdal ile görüşmelerin sürdüğü iddia ediliyor.

Yeşil-Beyazlı kulübün Başakşehir’in 31 yaşında ki deneyimli golcüsü Mehmet Batdal ile görüşmeleri sürdürdüğü ve Batdal’ın ekibin Avrupa Liginde yer alması dolayısıyla ışık yaktığı öne sürülüyor.

Geçtiğimiz sezon oynadığı 21 lig maçında toplamda 5 gol atan Batdal, 2010 ve 2011 yılları arasında Konyaspor kadrosunda yer almışlığı da var.