Marmara Üniversitesi Nasıldır?

2017-06-06T02:41:41+00:00 Ana Sayfa Üniversite    gokay   6 Haziran, 2017   34 views  

Marmara Üniversitesi İstanbul il sınırları içerisinde yer alan 70 binden fazla öğrenciye eğitim veren, Türkiye’nin sayılı başarılı üniversitelerinden biridir. Kuruluş’nun tarihi 1883 yılına dayanan üniversitenin modern kuruluş tarihi ise 1983 yılıdır. Modern üniversite kimliği içinde, 13 fakülte, 11 enstitü, 8 yüksek okul ve rektörlüğe bağlı 3 bölüm, 28 araştırma ve uygulama merkezi ile 104 bölüm, 44 programda eğitim-öğretim ve araştırma görevlerini sürdürmektedir. Türkiye’de çok fazla kampüsü bulunan sayılı üniversitelerden biridir. 8 tane kampüsü vardır. Sırasıyla

  1. Göztepe Kampüsü
  2. Haydarpaşa Kampüsü
  3. Bağlarbaşı Kampüsü
  4. Anadolu Hisarı Kampüsü
  5. Nişantaşı Kampüsü
  6. Bahçelievler Kampüsü
  7. Acıbadem Kampüsü
  8. Kartal Kampüsü

Üniversitenin bölümleri bir çok kampüse dağıtılmıştır. Yalnız yapılan son yeniliklerden sonra bazı öğrencilere iyi bazı öğrencilere kötü gelebilecek bir durumdan bahsetmeliyim. Küçükyalı Kampüsü inşaatı sürmektedir. Tüm kampüsler yeni kampüs içinde toplanacak. Aslında yeteri büyüklükte yapıldığı zaman öğrencilerin networking açısından bayağı iyi olacaktır. Daha fazla öğrenci, daha fazla akademisyen daha fazla çevre demektir.

 MARMARA ÜNİVERSİTESİ DEZAVANTAJLARI

Marmara Üniversitesi, bünyesinde okuyan öğrencilerin sorunlarını araştırdığımda gözüme en çok çarpan sıkıntı ilginç bir şekilde öğrenci işlerinin telefonlarının sürekli meşgul olması oldu. 70 bin öğrenciyle uğraşmak kolay değil tabii ki ama üniversitenin bu konuda kendini geliştirmesi lazım.

Araştırmalar o kadar iyi sonuç vermedi bu üniversite’de sadece şunu söyleyebilirim isim yapmış bir üniversite olmasına rağmen tek bir olumlu yorum göremedim. Yine de yönetmelik olur yerleşkeler ile ilgili olur çeşitli sorularınızı yorum kısmından sorarsanız cevaplandırırım.