Portatif ve Sabit Gölgelendirme Sistemleri

2017-05-19T12:14:41+00:00 Ana Sayfa Dekorasyon    admin   19 Mayıs, 2017   23 views  

Portatif Gölgelendirme

Yazın hepimiz gölge bir alan ararız. Birçok işletme de bunun farkında ve bu yüzden müşterileri için gölgelendirme sistemleri yapıyorlar. Bu sistemler sade yazın güneşten değil yağmur ve kar gibi doğa olaylarından da korur. Gölgelendirme sistemlerinde birçok farklı sistemi görebiliriz. Fakat en çok karşımıza çıkan portatif ve sabit gölgelendirme sistemleridir.

Portatif Gölgelendirme Sistemleri Nedir?

Portatif gölgelendirme sistemleri için açılır kapanır tente sistemleri de diyebiliriz. Bu sistem sayesinde tentenizi istediğiniz zaman açabilir istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. En fazla tercih edilen gölgelendirme sistemleri arasında yer alır. LED tabela ve ışık ekleme özellikleri de olduğu için işletmenizin tabelasını kolaylıkla ekletebilirsiniz. Aynı zamanda ışıklandırma yaparak daha fazla dikkat çekebilirsiniz.

Portatif gölgelendirme sistemleri istediğiniz boyutlara göre yapılır. Günümüzde çok gelişmiş özelliklere sahip olanları vardır. Bu yüzden ödemeniz gereken ücrette değişiklik gösterecektir. Birçoğu su geçirmeme özelliğine sahip olduğu gibi uyu itme özelliğine de sahiptir. Tente kısmı yapılırken kullanılan malzemeler ise değişiklik gösterir.

Sabit Gölgelendirme Sistemleri

Sabit gölgelendirme sistemleri ise portatif gölgelendirme sistemlerinin aksine açılıp kapanma özelliğine sahip olmayan gölgelendirme sistemleridir. Bu sistemler de birçok işletmede karşımıza çıkabilir. Aynı zamanda ev terasları veya kış bahçelerinde de en fazla kullanılan gölgelendirme sistemleri arasında yer alır.

Sabit gölgelendirme sistemleri kumaştan yapılacağı gibi camdan da yapılabilir. Bu yüzden atmosfer olarak farklı bir hava katar. Dekorasyonda çok önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden çok fazla renk ve model çeşidiyle karşımıza çıkabilir. Sabit gölgelendirme sistemlerini fiyatları da birbirinden farklıdır. Neredeyse her bütçeye uygun sabit gölgelendirme sistemi bulabilirsiniz diyebiliriz. Fakat bu sistemlerinin özellikleri de ödeyeceğiniz tutara göre değişiklik gösterecektir. Gelişmiş bir sistem için ödeyeceğiniz tutar diğer sistemlere göre daha fazla olur.


 
%d blogcu bunu beğendi: