SGK gelir testi ne işe yarar? Nedir?

2017-09-16T15:20:25+00:00 Ana Sayfa Ne İşe Yarar    admin   16 Eylül, 2017   18 views  

Yaptırılması zorunlu olan bu testin yaptırılmasında bizlere getirdiği faydaları sizlere bu makalemizde ele almak istiyoruz. Genel sağlık sigortası olarak hayatımıza giren bu terimden sonra SGK gelir testi yaptırmanızın sizlere getirdiği faydaları açıklayarak başlamak istiyoruz.

SGK Zorunlu Gelir Testi

Zorunluluk esasına göre işleyen bu sistemden gelir testi yaptırmanız sağlık işlemlerinizin daha sağlıklı bir şekilde yürümesine neden olmaktadır. Sağlık imkanlarından yararlanmak için yaptırmanız gereken bu teste tabi olan kişilerin 18 yaşını geçmiş erkek çocukları olduğunu belirtmek istiyoruz.

18 yaşını geçmiş ve çalışmayan erkek çocuklarının bu testi yaptırdıktan sonra gelir durumlarına göre tabi olacakları bir sağlık geliri ortaya konulmaktadır. Özellikle gelir durumu düşük olanlar ile gelir durumu ile olanlar arasında fiyat farkının bulunduğu bu testi yaptırmanız ödemeniz gereken primin de fiyatı arasında farklılıklar olduğunu gösterecektir.

Eğer SGK’nın sizlere sunduğu bu gelir testini yaptırmamanız durumunda en üst limit olan gelir testine tabi olacağınızı ve bu yüzden de yüksek rakamlar ödemek zorunda kalacağınızı sizlere hatırlamak istiyoruz. Bunun için en yakın SGK şubelerine giderek gelir testinizi yaptırmanız sağlık hizmetlerinizin aksamadan yürümesine neden olacaktır.

Günümüzde en fazla sigorta primimin aylık olarak 240 TL olduğunu düşündüğümüz zaman yaptırmayan kişilerin bu rakamı ödemek zorunda kalacaklarını buradan açıklamak istiyoruz. Eğer gelir testinizi yaptırırsanız gelirinize göre devletin size sunduğu rakamları ödeyerek sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.