Su Püskürtmeli Soğutma Sistemleri Fiyatları

2017-05-19T12:23:51+00:00 Ana Sayfa Dekorasyon    admin   19 Mayıs, 2017   59 views  

Püskürtmeli Soğutma

Su püskürtmeli soğutma sistemleri özellikle bahçelerde ve kafeteryalarda en fazla tercih edilen soğutma sistemleri arasındadır. Ortamın sıcaklığını büyük ölçüde düşüren bu soğutma sistemleri bahçesinde serinlemek isteyen kişilerin veya yazın sıcağında serin bir kafe arayışında olan kişilerin işlerini büyük oranda kolaylaştırmaktadır.

Su püskürtmeli soğutma sistemleri ortamı serinletirken püskürtülen sular buharlaşır ve ortamda ıslaklık oluşturmaz. Son yıllarda çok fazla alanda tercih edilmeye başlanan bu soğutma sistemlerinin fiyatları ise birbirinden farklılık göstermektedir. Alacağınız sistemin özelliklerine göre ve büyüklüğüne göre ödeyeceğiniz tutarda değişecektir. Soğutma sisteminizi seçerken bahçenizin veya işletmenizin özelliklerini de hesaba katmanız gerekiyor. Çünkü bu özelliklere göre almanız gereken su püskürtmeli soğutma sistemi de değişiklik gösterecektir.

Bahçenin Büyüklüğü Çok Önemli

Su püskürtmeli soğutma sistemini seçeceğiniz zaman bahçenizin büyüklüğü çok önemlidir. Bahçenizin veya soğutma sistemini kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre almanız gereken su püskürtmeli soğutma sistemi farklı olacaktır. En büyük farklardan biriyse sistemde kullanılan vantilatör sayısı ve sistemin gücü olacaktır. Bu farka göre çeşitli soğutma sistemleri oluşturulmuştur. Örneğin sistemi kullanacağınız alan 30 ile 50 m2 arasıysa farklı 100 ile 120 m2 arasıysa farklı soğutma sistemini tercih etmeniz gerekir.

Soğutma sistemini alacağınız sırada firmalar sizin sistemi kullanacağınız alana gelerek incelemeyi yaparlar ve tercih etmeniz gereken soğutma sistemini sizlere söylerler. Bu yüzden teknik konularda sıkıntıya girmenize gerek yok.

Su püskürtmeli soğutma sistemlerinin fiyatları değişiklik gösterse de ortalama olarak fiyat verecek olursak, 30 ile 50 m2 arası bir açık alanda kullanabileceğiniz soğutma sistemi 1500 Euro civarında olacaktır. Soğutma sistemlerini kullandığınız alanın büyüklüğüne göre ve sistemin ek özelliklerine göre ödemeniz gereken tutarda ise  yükselme veya alçalma olabilir. Dediğimiz gibi bu ortalama bir fiyattır.


 
%d blogcu bunu beğendi: